çalışmalarımız

Devam Eden Çalışmalarımız

Encemine’de Soğan-Sarımsak Yetiştiriciliği

2019 yılında yapılan teknik inceleme gezisi ve başlangıç raporu çerçevesinde soğan ve sarımsak yetiştiriciliği üzerine ayrıntılı fizibilite çalışması yapılmıştır. Ekim, bakım gübreleme ve hasat konusunda bilgilendirmeler yapılmıştır. Yapılan çalışmalarla ekim,sarımsak diş ayırma ve hasat makineleri çiftçilere gönderilmiştir. Çalışmalar sonucunda verim ve kalitenin artması beklenmektedir. Tohum ıslah çalışmaları devam etmektedir.

Encemine’de Susam Yetiştiriciliği

2019 yılında yapılan teknik inceleme gezisi ve başlangıç raporu çerçevesinde susam bitkisi üzerine ayrıntılı fizibilite çalışması yapılmıştır. Ekim, bakım gübreleme ve hasat konusunda bilgilendirmeler yapılmıştır. Yapılan çalışmalarla 15 adet susam ekim, hasat ve eleme makineleri çiftçilere gönderilmiştir. Çalışmalar sonucunda verim ve kalitenin artması beklenmektedir. Çalışmalar devam etmektedir.

Tamamlanmış Çalışmalarımız

Çad Yerel Tarım ve Hayvancılık Raporu ve Strateji Eylem Planı Hazırlama

2019 yılında Çad’ın başkenti Encemine’de bölgesel ziraat fırsatlarının raporlanması için yapmış olduğumuz teknik gezi Türkiye ve Çad arasındaki işbirliği için birçok fırsatı ortaya çıkarmıştır.

Encemine Yerel Network Ekibi Katılımcı Yerel Sosyal Kalkınma Eğitimi

Kaynak, organizasyon ve norm dan oluşan kalkınmada esas olan argümanların kalkınma projelerindeki ayrı ayrı ve bütünsel kullanımı ile kalkınma modeli olarak nasıl uygulanabileceği yerel toplum sistemi, yerel sosyal sistem ile olan organik bağları uluslararası örneklerle anlatılmıştır.