Gübre Tavsiye Uygulaması

Tarım arazilerinin gün geçtikçe daralması ve aşırı kimyasal kullanımına bağlı olarak tarım arazilerinde verimin azalması “gıda güvenliği” konusunu gündeme getirmektedir.Ülkemiz tarım alanında zengin imkanlara sahip olsa da , komşu ülkelerle aynı ürün üzerinde karşılaştırıldığında sahip olduğu verim düşüktür.  

Yaşamış olduğumuz pandemi süreci gıda güvenliği ve sürdürülebilir tarımın önemini hepimize hatırlatmış oldu. Virüsün ilerleyen günlerde köylere yayılması ve tarımsal üretimi etkilemesi hepimizi daha büyük gıda güvenliği sorunlarıyla karşı karşıya bırakabilir. Ayrıca genç nüfusun köyden kente göç ederek memuriyet alanında çalışmaya özendirilmesi gelecekte tarım ve hayvancılık alanında üretimi olumsuz yönde tehdit etmektedir. Üretimin olmadığı yerde haliyle istihdam da büyük bir sorun haline gelmektedir. Tüm bu sorunlara çözüm üretmek zorundayız. Aksi halde ekonomik ve kültürel bağımsızlığımızı kaybederiz. Hassas tarım uygulamaları gelişen teknoloji ile bilgisayar destekli çiftçiye hatta tarım alanında hiç bilgisi olmayan kişilere de tarım alanında üretim yapma imkanı sunmaktadır.

Aşağıda arayüz görselleri olan gübre tavsiye uygulaması kullanıcıya toprak değerleri ve ürüne göre en uygun gübre tavsiyesini vermektedir. Firmamız tarım alanında projeye uygun yazılım çözümlerini üretmekte ve bu alanda ülkemizin ihtiyaç duyduğu yazılım alanında çalışmalar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir